O pasiece - Pasieka Stryszawa

Pasieka.org

Gospodarstwo pasieczne


WANDY I STANISŁAWA STOPA

Nasze gospodarstwo położone jest w przepięknej miejscowości Stryszawa. To region naturalny w południowej Polsce. Piękno krajobrazu i sąsiedztwo masywów gór (Tatry, Babia Góra) sprawiają że Stryszawa należy do obszarów o wysokich walorach turystycznych i rekreacyjno-wypoczynkowych. Pasieka położona jest w pobliżu lasu z dala od głównych dróg czy większych zabudowań co zapewnia, że nasze produkty są wolne od zanieczyszczeń, w pełni ekologiczne i bez wątpliwości posiadają najwyższą jakość.W skład Gospodarstwa Pasiecznego wchodzi kilkadziesiąt pszczelich rodzin. Na początku lat dziewięćdziesiątych pasieka liczyła zaledwie kilka rodzin, lecz z czasem zdecydowaliśmy o jej stopniowym powiększeniu. W przyszłości planujemy dalszy rozwój pasieki. Od początku działalności gospodarstwo nastawione jest na pozyskiwanie miodu. W naszej pasiece zbierany jest głównie miód spadziowy (jodłowy) oraz wielokwiatowy, lipowy i nektarowo-spadziowy.

Położenie pasieki w pobliżu lasu jodłowego sprzyja pozyskiwaniu głownie miodu spadziowego. Miód ten charakteryzuje się łagodnym smakiem i niecodziennej barwie zaczynającej się od ciemno brązowej aż po czarną. Jest szczególnie bogaty w związki mineralne, zawiera znacznie więcej soli mineralnych i kwasów organicznych niż miody nektarowe. Natomiast miód wielokwiatowy z naszej pasieki ma wyjątkowy smak i walory odżywcze dzięki temu, że pozyskiwany jest głównie z kwiatów polnych, leśnych, krzewów i drzew.

Pasieka jest zarejestrowana w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Wadowicach w poz. 159. Posiada również zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią miodu i pyłku pszczelego. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

POWRÓT